Zapraszamy na spektakl! Zajęcia w Domu Matki i Dziecka

Po cyklu warsztatów nadszedł w końcu ten dzień! Od rana trwały wielkie przygotowania do wystawienia finałowego spektaklu, zorganizowanego w ramach projektu “Kultura dla każdego” w Domu Matki i Dziecka!

W naszym repertuarze znalazły się wiersze znanych i lubianych autorów – twórców poezji i prozy dla dzieci. Nieoceniony Jan Brzechwa i Julian Tuwim stworzyli wiele utworów, które bawią i uczą kolejne pokolenia – przez nasz projekt chcieliśmy je dodatkowo promować, a tym samym popularyzować czytanie dzieciom – nie tylko na dobranoc!

Podczas spektaklu zaprezentowaliśmy wszystkie opracowane wcześniej przez matki, dzieci i wolontariuszy utwory – na początek na naszej scenie wystąpiła m.in. Żaba, która była bardzo słaba…, a tuż po niej wystąpił Murzynek Bambo, dalej Koziołeczek, po którym usłyszeliśmy o przygodach Robaczka, mieszkającego w utworze “Entliczek Pentliczek”. Publiczność zelektryzował Dzik, który jak wiadomo “jest dziki, jest zły” i “ma bardzo ostre kły”, a także rozbawiła jak zawsze szalona “Kaczka Dziwaczka”. Na bis zagraliśmy utwór “Wrona i ser”, gdzie bohaterka zastanawia się nad istotą dziur w serze oraz krótkie utwory o zwierzętach (okazało się, że niektórzy uczestnicy zajęć pamiętali je jeszcze z lipcowej wyprawy do ZOO!).

Oczywiście spektakl nie mógłby się odbyć bez odpowiedniej oprawy muzycznej, która doskonale uzupełniała emocjonalne występy uczestników i ich kukiełkowych aktorów. Widownia na przemian śmiała się i poważniała, był to jednak bardzo udany dzień, o czym świadczył ogrom gromkich braw po każdym utworze! Zwieńczeniem były wspólne śpiewy przy akompaniamencie rytmicznej gitary i instrumentów. Przed uczestnikami jeszcze wyjście na spektakle do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora oraz wizyta w Muzeum Polskiej Piosenki, które również będą zorganizowane w ramach projektu. Autorką fotorelacji z zajęć jest nasza wolontariuszka, Daria Reisebücher, której serdecznie dziękujemy za wsparcie i pomoc! Ogromne podziękowania kierujemy również do wszystkich wolontariuszek, który wzięły udział w zajęciach i dzielnie nas wspierały!

Zajęcia zostały przygotowane za sprawą projektu “Kultura dla każdego”, prowadzonego przez grupę nieformalną “Razem przeciw wykluczeniu” pod patronatem Stowarzyszenia “Czas dla Rodziny”. Projekt trwa od sierpnia do listopada 2017 roku i jest sfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz środków samorządu Województwa Opolskiego.

Sandra Narewska

 

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA