Goście z Gruzji w Domu Matki i Dziecka

21 września Dom Matki i Dziecka przygotowywał się na niecodzienną wizytę. Tego dnia odwiedziła nas grupa z Gruzji, której przyjazd zorganizowała Fundacja HumanDoc. Spotkanie było jednym z etapów projektu, w ramach którego gruzińscy urzędnicy, działacze społeczni, pracownicy socjalni i urzędnicy przyjechali na wizytę studyjną do Opola i na podstawie naszych opolskich doświadczeń uczą się jak rozwijać system przeciwdziałania przemocy domowej i ochrony ofiar przemocy w swoim kraju.

Nasi goście mieli okazję zwiedzić Dom i jego pomieszczenia m.in. gabinet medyczny, bawialnię, pracownię artystyczną a także wysłuchać historii powstania i działalności Domu i Fundacji, którą opowiedział ks. Jerzy. Siostra dyrektor omówiła regulamin Domu oraz to, jak wygląda codzienność mieszkanek. Był również czas na krótką rozmowę ze specjalistami, którzy tego dnia prowadzili z mieszkańcami Domu warsztaty aktywizacyjno-edukacyjne.

Fundacja HumanDoc od kilku lat realizuje projekty pomocowe w Polsce i za granicą. Działa tam, gdzie niezbędne jest wsparcie i pomoc przy tworzeniu rozwiązań prawnych i społecznych, które w oparciu o wiedzę i doświadczenie polskich ekspertów umożliwiają wprowadzenie zmian na rzecz rozwoju społeczności lokalnych. Od 2016 roku Fundacja HumanDoc realizuje w Gruzji projekty, których celem jest wzmocnienie systemu ochrony ofiar przemocy domowej i przeciwdziałanie temu zjawisku.

Wizyta przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze. Dziękujemy za spotkanie!

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA