Jubileusz 50-lecia małżeństwa – zaproszenie

Drodzy Jubilaci!

Podstawowym warunkiem trwania w sakramencie małżeństwa w sposób owocny, w radosnej miłości, jest pielęgnowanie nie tylko więzi z małżonkiem, ale przede wszystkim więzi z Bogiem, którego wzięliście 50 lat temu na świadka i na obrońcę Waszej więzi małżeńskiej: „Co więc Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela” (Mt 19, 6).

Jesteście autentycznymi świadkami, że trwałe małżeństwo i szczęśliwa rodzina to wspólnota, która najlepiej chroni człowieka przed zagrożeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Kochająca się rodzina umożliwia każdemu ze swoich członków wszechstronny rozwój, doświadczenie miłości, odkrywanie własnej wartości, a także realizację powołania do świętości. Nic tak nie cieszy człowieka, jak szczęśliwe małżeństwo i rodzina. Nigdy nie rozczarowuje miłość, którą proponuje Bóg i której uczy nas Jego wcielony Syn – Jezus Chrystus. Pielęgnowanie więzi z Bogiem to życie w każdej dziedzinie zgodne z Dekalogiem, to dążenie do świętości w codzienności. Wy Drodzy Jubilaci, swoim nieraz trudnym świadectwem wzajemnej miłości i wierności przepowiadacie królestwo Boże, jak i nadzieję wiecznego życia.

Łącząc się modlitewnie w Waszej jubileuszowej radości i dziękczynieniu Bogu, gorąco i serdecznie zapraszam Was Drodzy Małżonkowie Jubilaci i Waszych najbliższych do uczestnictwa w uroczystej Mszy św. Jubileuszowej 17 września (niedziela) o godz. 14.00 w kościele seminaryjnym p.w. Św. Jadwigi przy ul. Drzymały 1 w Opolu, która zostanie odprawiona w intencji wszystkich małżeństw obchodzących w tym roku swoją 50. rocznicę ślubu. Wasz Jubileusz przeżywany w łączności z Jezusem Eucharystycznym jest też świadectwem mocy i mądrości w pełnym przeżywaniu sakramentu małżeństwa.

Niech Dobry Bóg błogosławi na dalsze lata życia i niech Wasza miłość przyczynia się do budowania prawdziwego Kościoła domowego.

Bp Andrzej Czaja Ordynariusz Diecezji Opolskiej

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA