Mieszkańcy Domu Matki i Dziecka w opolskim ZOO

Letni czas sprzyja spacerom i odkrywaniu świata. Po warsztatach przygotowujących mamy do sprawnego zorganizowania wyjścia z dzieckiem nadszedł czas na sprawdzenie wiedzy w praktyce – w słoneczny piątek wybraliśmy się do opolskiego ZOO!

Nasze odwiedziny zaplanowaliśmy pod kątem godzin karmienia zwierząt, które stanowią sporą atrakcję. Możemy wówczas nie tylko podziwiać jedzące zwierzęta, ale również wysłuchać wielu ciekawostek na temat danego gatunku przekazywanych przez pracowników ogrodu. Największą euforię wzbudziło karmienie goryla, który z zapałem zjadał owoce. Na zakończenie pokazu złapał podaną mu butelkę wody, po czym przy sporym aplauzie ze strony publiczności samodzielnie ją odkręcił i wypił!

W trakcie zwiedzania był również czas na lody i odpoczynek, podczas których omawialiśmy odwiedzone zagrody zwierząt i planowaliśmy dalszy spacer. Odważniejsi wybrali się do pawilonu stawonogów, który zlokalizowany jest nieopodal kawiarni. Emocje były ogromne! Jedną z największych radości dała również wizyta w „Mini Zoo”, w którym można nie tylko podziwiać małe zwierzęta z bliska, lecz również je pogłaskać. Kontakt ze zwierzętami, szczególnie młodymi, pozytywnie wpływa na odreagowanie stresu i rozładowanie napięć. Taka forma wsparcia dla naszych beneficjentów jest również bardzo ważna.

Każda taka wizyta to nie tylko relaks i możliwość zintegrowania matek z dziećmi, ale również zacieśnienia więzi wszystkich mieszkańców Domu, w którym dynamiczne zmiany osobowe w grupie nie pozwalają na lepsze poznanie się i kontakt. Wspólne wyjścia pozwalają na wytworzenie przyjaznej atmosfery i pomagają matkom w dalszej wzajemnej współpracy.

Spacer po ogrodzie zoologicznym dał naprawdę wiele radości wszystkim mieszkańcom Domu Matki i Dziecka. Dziękujemy Dyrekcji Ogrodu Zoologicznego za umożliwienie nam bezpłatnego wejścia do ZOO.

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA