Nowe życie w Domu Życia

Dawno już w Domu Matki i Dziecka nie było tak dużo małych dzieci – niemowląt, w jednym czasie ósemka. Dom jest pełen życia, gaworzenia, płaczu i radości. W dniach 1 kwietnia i 27 maja 2017r. czworo niemowląt otrzymało Sakrament Chrztu św.

Chrzest jest pierwszym i najważniejszym sakramentem, dającym życie nadprzyrodzone, zatem potrzebne jest odpowiednie przygotowanie. Zadania tego podjął się ks. Waldemar Musioł. W ramach wtorkowych spotkań (w co drugi lub trzeci wtorek w kaplicy jest Msza św., możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty a po Eucharystii katecheza, rozmowy, spotkania przy herbatce) mamy i chrzestne pogłębiały swoją wiarę i wiedzę o obowiązkach wypływających z Sakramentu Chrztu św.

Uroczystości, z pomocą i radą pracowników, organizowały wszystkie mieszkanki. Upiekły ciasta, zrobiły sałatki i inne potrawy, odświętnie nakryły stół. Panie przypominały sobie, jak kiedyś, w domu, wszystko same przygotowywały do chrztu starszych dzieci, a młodsze panie pomagając uczyły się.

Celebracje Chrztu św. odbyły się w czasie Mszy św. Mamy, dla swoich najmłodszych członków Kościoła, otrzymały pamiątkowe obrazki z Aniołem Stróżem i książeczki „ Z Chrystusem przez życie”. Po Mszy św. zrobione zostały pamiątkowe zdjęcia. Następnie wszyscy udali się na wspólny poczęstunek. Szczęśliwe mamy ochrzczonych dzieci, wszystkim podziękowały za pomoc, zaangażowanie i obecność w tym tak ważnym dla nich wydarzeniu.

s. M. Marianna, s. M Anna

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA