Pierwsza Komunia Święta w Domu Matki i Dziecka

Miesiąc maj dla wielu dzieci jest czasem przystąpienia do Pierwszej Spowiedzi Świętej i przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Te ważne wydarzenia w życiu całej rodziny aż dwukrotnie świętowała także wspólnota Domu Matki i Dziecka w Opolu. Przy okazji pierwszej spowiedzi dzieci także mieszkanki korzystały z sakramentu pokuty, aby z radością i w pełni brać udział w Uroczystości.

Po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca przyjęli dwaj nasi mieszkańcy. Uroczyste Msze Święte celebrowane były w kaplicy Domu Matki i Dziecka i w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej. Po Eucharystii odbywały się rodzinne spotkania w Domu przy poczęstunku, na który składał się obiad, pyszne ciasta oraz tort. We wspólnym świętowaniu uczestniczyli wszyscy mieszkańcy Domu oraz krewni dzieci.

W przygotowaniach brały udział wszystkie mamy. Pod czujnym okiem p. Oksany chętnie pomagały zarówno w procesie powstawania kolejnych potraw, jak i dekoracji stołu. Dania były przemyślane i wykonane z niezwykłą precyzją. Była to kolejna forma aktywizacji dla każdej z Pań oraz możliwość doskonalenia umiejętności w zakresie gotowania i pieczenia. Umiejętności te na pewno przydadzą się w przyszłości.

Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie przeżywać ten szczególny czas i wesprzeć mamy w organizacji tak ważnego dnia dla ich dzieci.

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA