Majowe zajęcia w Klubie Aflatoun

11 maja 2017 roku w naszej Fundacji odbyły się kolejne zajęcia prowadzone w ramach Klubu Aflatoun. Program w zrównoważony sposób omawia zagadnienia społeczne i finansowe, odkrywa potencjał dzieci i młodzieży, rozwija krytyczne myślenie oraz zaangażowanie najmłodszych w działania na rzecz lokalnego otoczenia, przygotowując ich jednocześnie do bycia otwartymi, tolerancyjnymi i aktywnymi obywatelami.

Tym razem dzieci zastanawiały się nad rzeczami, które lubią, a także nad tymi, za którymi nie przepadają. Padło kilka ciekawych propozycji: wśród obu kategorii królował szpinak! Dzieci zauważyły zatem, że niektóre ich „sympatie” pojawiły się u innych w „antypatiach”. Podobieństwa i różnice dzielą nas i łączą, stanowiąc jednocześnie części składowe naszej niepowtarzalnej osobowości.

W innym ćwiczeniu na dużych arkuszach wspólnie odrysowaliśmy swoje kontury i krok po kroku – wymieniając kolejne części ciała – szukaliśmy w sobie dobrych cech i umiejętności. Okazało się, że głowa służy jednym z nas do świetnego zapamiętywania, innym do wymyślania niesamowitych historii, jeszcze innym do szybkiego liczenia… Dzieci zrozumiały, że każdy z nas ma w sobie dar – trzeba go przede wszystkim odkryć i uświadomić sobie, że powinno się go rozwijać!

Wszystkie ćwiczenia, które łączyły w sobie aktywność ruchową i plastyczną, stanowiły dla dzieci bodziec do poszukiwania w sobie dobrych stron i wzmacniania własnego potencjału. Nasi mali uczestnicy z dużym entuzjazmem podchodziły do zaproponowanych ćwiczeń i ochoczo podejmowali się kolejnych zadań.

Serdecznie dziękujemy naszym fundacyjnym wolontariuszkom: Ani i Reginie za wsparcie i pomoc podczas zajęć! Kolejne aflatounowe spotkanie już w czerwcu!

Sandra Narewska
logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA