„FAScynujące rodzicielstwo” – nowy projekt w naszej Fundacji

W kwietniu 2017 roku ruszył projekt „FAScynujące rodzicielstwo”, który stanowi kontynuację działań realizowanych w latach poprzednich przez naszą Fundację. Każdego roku w Polsce rodzi się ok. 9 tys. dzieci dotkniętych zaburzeniami rozwojowymi spowodowanymi kontaktem z alkoholem w okresie życia płodowego. W Opolu rocznie obejmujemy opieką ponad 30 dzieci, które wymagają profesjonalnego wsparcia.

Dotychczasowe działania projektowe zyskały duże uznanie i pokazały jak wielkie rezultaty można osiągnąć mając odpowiednią diagnozę i prowadząc skoordynowaną rehabilitację dziecka oraz jego rodziny. Dzięki działaniom zespołu, złożonego z psychologa, pedagoga, lekarza, fizjoterapeuty, terapeuty SI oraz innych specjalistów, dzieci otrzymają profesjonalną interdyscyplinarną diagnozę w bardzo krótkim czasie i w jednym miejscu. Dzięki temu mają szansę stosunkowo szybko podjąć terapię, dostosowaną do indywidualnych potrzeb w wielu różnych aspektach, bowiem zaburzenia rozwojowe mają wpływ na wiele funkcji psychomotorycznych dziecka.

Projekt jest zgodny z Miejskim Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2017 i Strategią Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Opola na lata 2016-2020.

Zadanie jest sfinansowane ze środków z budżetu miasta Opola.

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA