Zakończenie cyklu „Akademia pięknych mam” w Domu Matki i Dziecka

21 marca odbyły się ostatnie warsztaty z cyklu „Akademia pięknych mam”, które stanowią autorski projekt aktywizacyjny dedykowany mieszkankom naszego Domu Matki i Dziecka. Spotkanie dotyczyło tajników makijażu oraz sposobów pielęgnacji włosów domowymi sposobami. Była również niespodzianka – zestaw kosmetyków ufundowanych przez firmę Eveline!

Rozpoczęliśmy od rozmowy o makijażu – przewrotnie od błędów, jakie zauważamy u innych kobiet. Głównie padały propozycje, które wiązały się ze zbyt obfitym użyciem kosmetyków – nadmiar zawsze razi w oczy i szkodzi urodzie. Mamy poznały kilka prostych sposobów na świeży i promienny wygląd każdego dnia.

Ważnym tematem była również pielęgnacja włosów, która jest inna, w zależności od ich rodzaju, grubości, długości itd. Poznałyśmy również naturalne metody dbania o włosy z pomocą niedrogich i dostępnych dla każdego specyfików!

Zakończenie warsztatów wiązało się z wręczeniem każdej mamie, która była obecna i aktywna na wszystkich zajęciach z cyklu, prezentu ufundowanego przez polską firmę kosmetyczną Eveline. W paczce znalazły się kremy do twarzy i pod oczy, mleczka nawilżające do ciała, szampony do włosów i odżywki, a także balsamy, olejki i eliksiry do ciała i włosów. Wszystkie mieszkanki ogromnie się ucieszyły z prezentów i zapewniły, że będą im bardzo dobrze służyć.

Cieszę się, że udało się ponownie przygotować zajęcia, na których panowała tak dobra i przyjazna atmosfera. Mieszkanki mogły na chwilę oderwać się od trosk i porozmawiać w kobiecym gronie o sprawach, które dotyczą każdej z nas. To istotny element procesu aktywizacji, który zakłada wzmocnienie poczucia wartości mieszkanek i ich wiary we własne możliwości. W imieniu mieszkanek Domu Matki i Dziecka z całego serca dziękuję firmie EVELINE za przesłanie kosmetyków!

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA