Pokochaj siebie! Zajęcia aktywizacyjne w Domu Matki i Dziecka

14 lutego 2017 roku rozpoczął się cykl zajęć aktywizacyjnych dla matek z zakresu metod naturalnej pielęgnacji i domowych sposobów dbania o urodę. Są to spotkania, na których matki mają okazję dowiedzieć się jak można dbać o swój wygląd nie wydając przy tym fortuny, a przy tym czuć się pewnie w swoim ciele.

Walentynkowy czas nie był przypadkowy – skłania w końcu do refleksji na temat miłości. Każdy człowiek ma potrzebę bycia kochanym i akceptowanym, trzeba jednak przy tym zdawać sobie sprawę, że kluczem do szczęścia jest pokochanie siebie. Na naszym spotkaniu matki miały okazję porozmawiać o tym, co lubią w swoim wyglądzie, a czego nie akceptują. Padały różne odpowiedzi – przy wspólnej wymianie zdań okazało się, że każdy ma jakieś kompleksy, które w dużej mierze… nie są zauważalne dla otoczenia! Rozmawiałyśmy również o przepisach na domowe kosmetyki co ciała, które można przygotować na bazie dostępnych w każdej kuchni produktów: cukru, oliwy, miodu, fusów z kawy. Mieszkanki dowiedziały się również o dobroczynnych skutkach picia codziennie na czczo wody z cytryną i były zaskoczone ile właściwości ma ten skromny napój!

Tematyka zajęć spotkała się ze sporym entuzjazmem ze strony mam – wszystkie mieszkanki przebywające aktualnie w Domu Matki i Dziecka były obecne na warsztatach! To świadczy o tym jak ważne i potrzebne są to spotkania – kolejne już za dwa tygodnie! W czasie zajęć aktywizacyjnych dla matek, dziećmi opiekowały się nasze dzielne wolontariuszki: Karolina i Iwona, którym bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc!

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA