Wizyta Świętego Mikołaja w Domu Matki i Dziecka

001-mikolaj-dmid-2016

6 grudnia nie było w Domu Matki i Dziecka osoby, która nie czekałaby tego dnia na wizytę pewnego wyjątkowego gościa. Padający od rana śnieg nastrajał bardzo świątecznie. Dzieci z niecierpliwością wypatrywały z okien pokojów swojego ulubionego świętego. W końcu ciszę poobiednią przerwał delikatny dźwięk dzwonka. Przybył wyczekiwany Święty Mikołaj!

Świętemu towarzyszyły dwa aniołki, które niosły kosze pełne prezentów dla każdego oraz dwa diabełki, chowające za plecami rózgi. Wszyscy mieszkańcy Domu zgromadzili się w bawialni, do której po chwili wkroczył Mikołaj wraz z pomocnikami. Po standardowym zapytaniu „Czy są tu jakieś grzeczne dzieci?”, Mikołaj zapraszał do siebie kolejno wszystkich i obdarowywał specjalnie przygotowanymi paczkami.

Po chwili każdy miał już swój pakunek i z uwagą i radością przyglądał się zawartości. Prezenty otrzymały również mamy, które poza słodyczami znalazły w paczkach środki chemiczne oraz kosmetyki.

Wkrótce Święty Mikołaj poinformował wszystkich o konieczności udania się w dalszą drogę i obiecał, że powróci do nas za rok!

Serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszkom: Ani, Ramonie, Sandrze i Iwonie za pomoc w zorganizowaniu tego szczególnego spotkania!

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA