O marzeniach w Domu Matki i Dziecka

003-marzeniaKolejne czwartkowe popołudnie mamy i dzieci spędziły na zajęciach integracyjnych, które zorganizowali dla nich pracownicy naszej Fundacji. Tym razem spotkaliśmy się przy wspólnym stole, aby porozmawiać o… marzeniach. Warsztaty otworzyła krótka zabawa integracyjna, która rozluźniła uczestników i przygotowała ich do dalszej pracy. Tuż po tym wysłuchaliśmy wierszy, które traktowały o marzeniach i były przyczynkiem do dłuższej rozmowy na ten temat. Czym są dla nas marzenia? Kim jest marzyciel? Czy często marzymy? Warto marzyć? Czy rozmawiamy o marzeniach? Jak je odbieramy? Czy dążymy do ich urzeczywistnienia? Z naszych wypowiedzi zrodziła się inspirująca dyskusja, w której wzięły udział zarówno mamy jak i dzieci.

Po pełnej refleksji wymianie zdań przyszedł czas na przygotowanie rodzinnych kolaży, które miałyby przekazywać to, o czym marzą mamy oraz dzieci. Chcieliśmy wykreować swojego rodzaju plansze – przewodniki po Krainie Marzeń naszych beneficjentów. Po skończonej pracy wszystkie kolaże zostały omówione, dając przyczynek do kolejnych rozmów. Podsumowując warsztaty wspólnie uznaliśmy, że zawsze WARTO MARZYĆ, a w życiu dążyć, aby te marzenia zostały spełnione!

Podczas zajęć mogliśmy liczyć na wsparcie naszej wolontariuszki – Regino, bardzo Ci dziękujemy za pomoc i zaangażowanie!

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA