Warsztaty edukacyjne dla mieszkanek Domu Matki i Dziecka

001-dmid3-jak

Warsztaty dla mam, które organizujemy na terenie Domu Matki i Dziecka, są inspirowane realnymi potrzebami sygnalizowanymi przez same mieszkanki. Sprawy, z którymi mają trudność i kłopot próbujemy przenieść na grunt zajęć, aby na spokojnie porozmawiać o problemie i spróbować go właściwie opracować.

Tym razem zajęłyśmy się swoistą „klasyką gatunku” w każdej rodzinie: trudnością związaną ze sprawnym wyszykowaniem siebie i malucha do wyjścia z domu w taki sposób, aby niczego nie zapomnieć i czuć się komfortowo na zewnątrz. Czas ten zazwyczaj naznaczony jest nerwówką, w której nagle się okazuje, że właśnie o czymś zapomnieliśmy, każdemu z dzieci czegoś brakuje, wskazówki zegarka biegną, a poziom zniecierpliwienia drastycznie wzrasta. W miniony czwartek zorganizowaliśmy zajęcia, podczas których mieszkanki mogły dowiedzieć się jak właściwie przygotować się do wyjścia z dzieckiem, aby możliwie jak najsprawniej je przeprowadzić. Spotkanie miało formę warsztatową, w której matki miały samodzielnie wypracować najlepszą odpowiedź na omawiany temat.

Podczas zajęć padło wiele refleksji i pomysłów, nie zabrakło również opowieści „z życia wziętych”. Udało nam się wypracować kilka metod, które będą nieocenioną pomocą przy przygotowaniu się do wyjazdu całodniowego, na wycieczkę rekreacyjną, bądź na zwykłe wyjście w celu załatwienia ważnych spraw.

Mamy wykazywały bardzo duże zaangażowanie tematem warsztatów i z ochotą współpracowały przy opracowywaniu problemu. Jesteśmy przekonani, że będą często korzystać z nowej wiedzy i planujemy już kolejne przedsięwzięcia tego typu.

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA