Przewodnik pomocy rówieśniczej

Przewodnik pomocy rówieśniczejPrzez ostatnie miesiące pracowaliśmy nad projektem, który finansowany jest ze środków Urzędu Miasta Opola. To już drugi z naszych tegorocznych projektów poruszający tematykę uzależnień behawioralnych i będący składową programu profilaktycznego Game – X – Reaktywacja.

Tym razem postanowiliśmy wczuć się w potrzeby i zainteresowania młodych osób przygotowując dla nich materiał edukacyjny w formie bloga, a w zasadzie pięciu różnych blogów. Każdy z nich pokazuje historię innej osoby, która w swoich postach opisuje możliwe przyczyny i skutki uzależnień behawioralnych, oraz sposoby na pokonanie ich. W blogach młodzież przeczyta o hazardzie, zakupoholizmie, bigoreksji, uzależnieniu od komputera i Internetu oraz telefonu komórkowego.

Projekt pod nazwą „Reagujesz – pomagasz – zyskujesz. Przewodnik pomocy rówieśniczej w zakresie uzależnień behawioralnych” już wkrótce ujrzy światło dzienne. W październiku uczniowie opolskich szkół otrzymają przewodniki, które mają być dla nich wsparciem, oraz mobilizacją do działania wśród swoich przyjaciół i znajomych w sytuacji uzależnienia.

   
logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA