Wizyta w OTiLA w ramach FIO 2016 – relacja

003-p1070993-otliaPo cyklu warsztatów parateatralnych przeprowadzonych w Rodzinnym Domu Dziecka oraz w Domu Matki i Dziecka, podczas których przygotowywaliśmy domowy spektakl teatralny, przyszedł czas na wizytę w prawdziwym teatrze – w naszym projekcie był to Opolski Teatr Lalki i Aktora w Opolu.

Mieszkańcy Domu Matki i Dziecka wraz z maluchami z Domecka miały możliwość obejrzenia dwóch różnych spektakli. Ich dobór był uzależniony od wieku dzieci – mniejsze obejrzały „Idziemy po skarb”, starsze „Mała Mysz i Słoń do pary”. Oba przedstawienia obejrzeliśmy w niedzielę – każdy z tuż po ich premierze!

Dzieciom bardzo spodobały się obie historie – wyprawa po skarb okazała się być drogą w poszukiwaniu szczęścia, jakie daje rodzina i przyjaciele i wszyscy życzliwi ludzie będący obok. Po zakończeniu na dzieci czekała wspaniała niespodzianka – zostały zaproszone na scenę, aby mogły zapoznać się z kukiełkami i pluszową, kolorową scenografią! Historia o myszce i słoniu stanowiła piękną refleksję na temat samoakceptacji i rozumienia potrzeb innych. Czasem warto spojrzeć dalej, niż na czubek własnego nosa i odkryć radość życia – nieważne, czy jest się dużym czy małym, starym czy młodym – na to nigdy nie jest za późno!

Dynamiczna akcja obu spektakli przypadła do gustu wszystkim dzieciakom i pobudziła do ponownej zabawy w domowy teatrzyk. Jesteśmy zatem przekonani, że kukiełki i scena służące w projekcie zostaną niejednokrotnie wykorzystane i będą służyć również kolejnym mieszkańcom obu placówek.

Wyjście do teatru było finansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz środków Samorządu Województwa Opolskiego.

sponsorzy

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA