Tworzenie scenografii w Rodzinnym Domu Dziecka

007-P1070900-scenografia-rdd W dniu wyznaczonym na nasze sierpniowe zajęcia królowała ponura aura, było szaro, a deszcz cichutko bębnił po szybach. Wystarczyło jednak wejść do Rodzinnego Domu Dziecka, aby poczuć niesamowitą energię i ciepło, jaka biła od dzieciaków oczekujących już od rana na nasze zajęcia. Udaliśmy się do naszej sali, gdzie na stole czekały już poukładane kukiełki. Okazało się, że maluchy od czasu naszych ostatnich zajęć nie rozstają się z nimi i z wielką radością oczekiwały kolejnego spotkania!

Rozpoczęliśmy od omawiania koncepcji scenografii i wysłuchiwania pomysłów dzieci. W ten sposób powstały ilustracje do opowieści o chorej żabce, która dowiedziała się od doktora, że jest chora, a receptą na jej nietypową dolegliwość miało być… kompletne unikanie wody! Dalej ilustrowaliśmy również tła do opowieści o rozmaitych zwierzętach, takich jak tygrys, wilk, lew, a nawet powstał „wybieg” dla pantery! Podczas zajęć wykonano również wspaniały lodowy zamek dla księżniczek: Elzy i Anny, których nową przygodę samodzielnie wymyśliły dzieci. Kreatywności nie było końca, bowiem maluchy nie tylko wykonywały kolejne rysunki, mające zapewnić tło dla występujących w spektaklu postaci, lecz również ulepszały przy okazji swoje kukiełki, które od ostatnich zajęć królowały w każdej domowej zabawie! Wykonały również oryginalne zaproszenia na wrześniowy spektakl, które po zakończeniu zajęć zostały wręczone rodzicom zastępczym i wszystkim osobom współpracującym z Rodzinnym Domem Dziecka.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Dziś aktywni w Domu, jutro otwarci na świat” przygotowanego przez grupę nieformalną „Razem na rzecz dzieci”, która działa przy Stowarzyszeniu „Czas dla Rodziny”, realizującego projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

sponsorzy

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA