Tworzenie kukiełek do domowego teatrzyku w Rodzinnym Domu Dziecka (FIO 2016)

016-36-kukielki-rdd

29 lipca 2016 roku w Rodzinnym Domu Dziecka w Domecku miały miejsce kolejne zajęcia parateatralne, które odbywają się w ramach projektu: „Dziś aktywni w Domu, jutro otwarci na świat”, realizowanego przez grupę nieformalną „Razem na rzecz Dzieci”, działającą przy zaprzyjaźnionym z naszą Fundacją Stowarzyszeniu „Czas dla Rodziny”. Po czerwcowym spotkaniu związanym z doborem scenariuszy do domowej sztuki teatralnej, przyszedł czas na wykonanie aktorów!

Nasi bohaterowie powstali z drewnianych łyżek, które zazwyczaj są używane w kuchni. Aby przeistoczyć te przedmioty w prawdziwie kukiełki teatralne potrzeba ogromu wyobraźni – jak zwykle na tym polu dzieci nas bardzo pozytywnie zaskoczyły! Pomysłom nie było końca – odrobina koronki zamieniała się w piękną suknię balową, pomponiki – w uszy tygrysa, mieliśmy również w swoim repertuarze żabkę, która była typem strojnisi i nawet na wizytę u lekarza ubrała piękną suknię z żabotem. Ogromną inspiracją były wiersze Jana Brzechwy, do których tworzyliśmy scenariusze. Było również sporo inwencji własnej dzieci, które wykonały również kukiełki inspirowane motywami ze swoich ulubionych bajek – dziewczynki przepięknie wykonały Elzę i Annę z popularnej „Krainy Lodu”.

Zajęcia prowadziła animatorka, psycholog, oraz instruktorka zajęć artystycznych, która pomagała w kreatywny sposób wykorzystać posiadane przez nas materiały, przygotować lalkę oraz nadać jak najwięcej realizmu każdej postaci. Pracowaliśmy ponad dwie godziny, a całe warsztaty zostały pięknie sfotografowane przez naszą wolontariuszkę – Darię, która była jednocześnie czynnym uczestnikiem zajęć i nieocenioną pomocą dla dzieci – dziękujemy Dario za wsparcie!

Warsztaty są finansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz środków Samorządu Województwa Opolskiego.

sponsorzy2

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA