Jubileusz 25-lecia małżeństwa – zaproszenie

jubileusz Drodzy Jubilaci!

Przed 25 laty zawarliście sakramentalny związek małżeński, aby od samego początku wspólnej drogi budować i uczyć się od Chrystusa obecnego w Eucharystii, co znaczy prawdziwie kochać. Jednocząc się z Nim w Komunii Świętej czerpaliście moc do tego miłowania. Wasz Jubileusz to przede wszystkim piękne świadectwo, jak mocą i mądrością płynącą od Jezusa Chrystusa Eucharystycznego budować trwałą jedność małżeńską. Nie ma na tej drodze innej skuteczniejszej mocy i mądrości. Ta nadprzyrodzona moc Eucharystii potwierdziła się poprzez pokolenia i stulecia. Prawdziwa komunia małżeńska to również świadomość doświadczania na co dzień Bożego Miłosierdzia i budowanie na Nim relacji z innymi. Konsekwencją takich wyborów i takiej drogi jest Wasza wzajemna odpowiedzialność za swoje życie wiary, dzielenie się nią i wzajemna pomoc w życiu z Bogiem. Nic nie jest w stanie zbudować między mężem a żoną takiej komunii, jaką wytwarza wspólna droga do Boga.

Łącząc się modlitewnie w Waszej jubileuszowej radości i dziękczynieniu Bogu, gorąco i serdecznie zapraszam Was Drodzy Małżonkowie Jubilaci i Waszych najbliższych do uczestnictwa w uroczystej Mszy św. Jubileuszowej 4 września (niedziela) o godz. 14.00 w kościele seminaryjnym p.w. Św. Jadwigi przy ul. Drzymały 1 w Opolu, która zostanie odprawiona w intencji wszystkich małżeństw obchodzących w tym roku swoją 25. rocznicę ślubu. Wasz Jubileusz przeżywany w łączności z Jezusem Eucharystycznym jest też świadectwem mocy i mądrości w pełnym przeżywaniu sakramentu małżeństwa.

Niech Dobry Bóg błogosławi na dalsze lata życia i niech Wasza miłość przyczynia się do budowania prawdziwego domowego Kościoła.

Bp Andrzej Czaja

Ordynariusz Diecezji Opolskiej

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA