Diecezjalna majówka rodzinna – relacja z Jemielnicy

jemielnica-2016_009Tegoroczna majówka rozpoczęła się od rodzinnego spotkania w Jemielnicy. Po raz piąty odbyło się tam Diecezjalne Święto Rodziny, a imprezie towarzyszyła szósta edycja Jarmarku Cysterskiego. Atrakcje zaplanowano od rana do wieczora! O 11:00 rozpoczęła się Msza Święta, celebrowana przez ks. biskupa Andrzeja Czaję oraz biskupów pomocniczych: Rudolfa Pierskałę i Pawła Stobrawę. W homilii bp Czaja nawiązał do odbywającego się święta, przypominając, że największą siłą rodziny jest Pan Bóg, a miłość zapewnia jej piękno i trwanie.

Zgodnie z zapowiedziami o 14:00 rozpoczęła się parada rycerska. Tłumy rodzin z zachwytem oglądało przemarsz wojsk, podziwiało stroje rycerzy i dam dworu. Następnie zaproszono wszystkich pod scenę i do korzystania z atrakcji średniowiecznego miasteczka, w ramach którego można było m.in. obejrzeć pokazy rzemiosła dawnego (czerpanie papieru, pisanie gęsim piórem, garncarstwo, kowalstwo) oraz wziąć udział w warsztatach artystycznych „Budujemy opactwo”, zorganizowanych dla dzieci dla dzieci i młodzieży.

O 17:00 wystartował „Bieg o dyszkę” – wspaniała inicjatywa, łącząca rodzinną aktywność fizyczną z pomaganiem. Każdy, kto przebiegł 600 m dookoła cysterskiego stawu powodował wpłatę przez sponsorów 10 zł na konto Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia. Ostateczna pula sponsorska wyniosła 10500 zł, co dało konieczność pokonania przez zebranych 1050 okrążeń – idealna cyfra w roku jubileuszowym, w którym obchodzimy 1050 rocznicę Chrztu Polski! Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w biegu, a przede wszystkim organizatorom, za piękny pomysł wspierania naszej Fundacji co roku.

Dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia za rok!

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA