Świętowanie Zmartwychwstania Pana Jezusa w Domu Matki i Dziecka

Wielkanoc_005Do najważniejszych Świąt Roku Kościelnego Dom Matki i Dziecka przygotowywał się przez cały Wielki Post. Panie rozpoczęły przygotowania od wiosenno-przedświątecznych porządków jak mycie okien, generalne sprzątanie bawialni, kaplicy, kuchni, korytarzy i swoich pokoi.

O Przygotowaniu serca i duszy pomyślał sam Pan Bóg. 19 marca na drodze odnowienia duchowego postawił św. Józefa, Patrona naszej kaplicy. O godz. 10.30, Ks. Waldemar Musioł odprawił odpustową Mszę św. z kazaniem o św. Józefie, opiekunie rodzin. Następnie wszyscy udali się na odpustowy obiad i kawę, przygotowane przez mamy i siostry.

W Wielką Środę o godz. 20.30 miał miejsce kolejny ważny moment, porządkujący serca. Było to spotkanie-nabożeństwo pokutne, oraz spowiedź, celebrowane przez ks. Dyrektora Jerzego Dzierżanowskiego. Mamy, które w pełni skorzystały z łaski miłosierdzia, dzieliły się radością i uspokojeniem serca a ich dusze stały się lekkie i wolne.

W Wielką Sobotę, oprócz bezpośrednich przygotowań do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, mamy przygotowały koszyczki z pokarmami do święcenia. Włożyły do nich babeczki, które wcześniej upiekły z Panią Oksaną, kolorowe jaja, które same pomalowały i ozdobiły, chleb, wędlinę, sól i masło. Do kościoła na poświęcenie pokarmów poszły mamy z dziećmi.

Centralnym momentem świętowania Świąt Paschalnych była Msza św. w kaplicy o godz. 9.30, którą celebrował ks. Jerzy. Po Mszy św. było wielkanocne śniadanie i „szukanie zajączka”. Dzięki naszym Przezacnym Dobrodziejom, stół świąteczny był bogato zastawiony i prezenty były bogate, i radości było wiele.

Dziękujemy zatem wszystkim naszym Dobrodziejom, którzy wspierają naszą działalność. Dziękujemy za każdy dar w postaci artykułów spożywczych, chemicznych, za każdą ofiarowaną złotówkę i poświęcony czas. Wszystkich Darczyńców zawierzamy Miłosiernemu Sercu Zmartwychwstałego Pana.

s. M. Anna Bonk

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA