Piękno jest w każdej z nas! – warsztaty w Domu Matki i Dziecka

zajecia-Sandra_002Ostatniego dnia marca w Domu Matki i Dziecka odbyło się kolejne spotkanie w ramach autorskiego programu „Akademia Pięknych Mam”. To już drugie zajęcia w cyklu i tym razem ich tematyka była związana z pielęgnacją ciała.

W spotkaniu wzięły udział niemal wszystkie mamy. Na początku dowiedziały się jakie wyróżniamy podstawowe typy sylwetek i po kolei dopasowywały do swoich koleżanek poszczególny „model”. Było przy tym bardzo dużo śmiechu! Zauważyć też należy, że przy tej zabawie mieszkanki prawiły sobie moc komplementów. Każda z obecnych na zajęciach mam usłyszała tego dnia coś miłego na swój temat.

Próbowałyśmy również określić jaki kształt ma nasza twarz i w związku z tym mamy poznały różnego rodzaju tricki makijażowe, które mogą pomóc im zamaskować niedoskonałości i uwypuklić to, co w nich naturalnie piękne. To w końcu przesłanie zajęć – każda z nas, kobiet, jest piękna. Trzeba tylko to piękno zauważyć w sobie i chcieć je pielęgnować.

Uczestniczki zajęć otrzymały również materiały, w których przekazano im zbiór przepisów na domowe sposoby dbania o urodę. Do przygotowania tych kosmetyków potrzebne są proste produkty, dostępne w każdym domu, co bardzo ucieszyło mieszkanki. Ważne jest też, że za sprawą zajęć, miały okazję nie tylko do zdobycia nowej wiedzy, ale również do rozluźnienia się i odpoczynku.

Dzięki naszym nieocenionym wolontariuszkom, które zorganizowały wspaniałe zabawy dla dzieci, mamy mogły spokojnie uczestniczyć w zajęciach. Jesteśmy wdzięczni Patrycji i Sandrze za zaangażowanie i pomoc!

Przed nami jeszcze jedne zajęcia z cyklu „Akademia Pięknych Mam”, które zostaną zorganizowane w kwietniu w ramach projektu „Dbając o przyszłość dziecka”, który jest finansowany z środków Urzędu Miasta Opola.

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA