Ostatnie zajęcia w „Akademii Pięknych Mam”

piekno_001Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na początku kwietnia w Domu Matki i Dziecka odbyło się ostatnie spotkanie, organizowane w ramach cyklu „Akademia Pięknych Mam”. Tym razem koncentrowaliśmy się na pięknie wewnętrznym, które ma w sobie każda z nas!

Zajęcia były prowadzone przez psychologa, który od kilku lat jest związany z Domem Matki i Dziecka, zna specyfikę tego miejsc oraz trudności, z jakimi borykają się samotne matki. Kłopot z niską samooceną i poczuciem wartości dotyczy niemal każdej mieszkanki – po wielu traumatycznych doświadczeniach, jakie je spotkały jest to niestety przykra norma, jaką obserwujemy. Zajęcia miały pomóc mamom zrozumieć wpływ negatywnego postrzegania siebie na różne decyzje życiowe, jakich się podejmują i konsekwencje tych decyzji, które się z nimi nieodwołalnie wiążą.

Zdefiniowaliśmy piękno, rozmawialiśmy o cechach osoby, którą uważamy za kogoś, kto osiągnął sukces. „Burza mózgów” i nałożenie własnych określeń na poszczególne kwestie pokazywały wyraźnie nastroje matek i sposób ich myślenia o sobie i swoim życiu. Przy pomocy różnych prostych ćwiczeń próbowaliśmy pokazać, że na każdą sytuację, w jakiej się znajdujemy, możemy popatrzeć z dwóch perspektyw – zarówno dobrej jak i złej – to tylko od nas zależy, jaką wybierzemy i w konsekwencji jak będziemy się czuć, z jakim nastawieniem wstawać, załatwiać swoje sprawy, wychowywać dzieci. Była to bardzo cenna refleksja dla mieszkanek.

W trakcie pracy matek z psychologiem, opieki nad dziećmi podjęły się nasze wspaniałe wolontariuszki: Patrycja, Olga i Ania, którym za udział i zaangażowanie bardzo serdecznie dziękujemy!

Zajęcia z matkami zostały zorganizowane w ramach projektu „Dbając o przyszłość dziecka”, który jest finansowany z środków Urzędu Miasta Opola.
logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA