Wizyta kobiet z Zakładu Karnego w Domu Matki i Dziecka

prace-wiezniarek_00217 marca późnym popołudniem mieszkańcy Domu Matki i Dziecka podjęli wyjątkowych gości. Z wizytą przyjechały kobiety osadzone w Zakładzie Karnym wraz ze swoimi wychowawcami.

Początkowo goście zostali podjęci kawą wraz z poczęstunkiem, podczas którego mogli się dowiedzieć jak funkcjonuje placówka, ile obecnie przebywa w nim kobiet oraz dzieci oraz jak wygląda proces aktywizacji matek. Siostra Marianna, która prowadziła to spotkanie wyjaśniła jak wyglądają poszczególne etapy pobytu mieszkanek w Domu oraz jaki rodzaj zajęć i warsztatów jest dla nich organizowany. Po krótkim wstępie doszło do spotkania matek oraz osadzonych kobiet.

Nasi Goście przywieźli z sobą moc prezentów, które zostały wykonane samodzielnie i z dużą starannością: na stole pojawiły się znane i popularne w Fundacji „kapcioszki”, pocieszne kolorowe kurki, wesołe zajączki oraz rarytas: małe koszyczki, stylizowane na ptasie gniazdka z jajeczkami, kurkami, trawką itd. Całość prezentowała się imponująco! Poza tym dla dzieci przygotowano czapki, sweterki, torebeczki… Radosnemu przymierzaniu nie było końca!

Spotkanie było świetną okazją do wymiany myśli i poglądów pomiędzy mieszkankami, a osadzonymi kobietami, ale przede wszystkim do miłego spędzenia czasu dla obu stron. Miało również rolę motywacyjną i stanowiło niezaprzeczalną inspirację w dążeniu do „lepszego jutra”.

Przywiezione przez naszych Gości ozdoby z pewnością zostaną wykorzystane do udekorowania Domu i pokoi mieszkańców i będą cieszyć oko w czasie Świąt Wielkanocnych. Serdecznie dziękujemy za możliwość zaaranżowania tego spotkania oraz zaangażowanie więźniarek w przygotowanie prezentów dla matek i dzieci.

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA