Dzień Kobiet w Domu Matki i Dziecka

dzien-kobiet_001Tegoroczny Dzień Kobiet miał w Domu Matki i Dziecka wyjątkową oprawę, bowiem to właśnie 8 marca 2016 rozpoczęły się zajęcia z cyklu „Akademia pięknych mam”. To bardzo lubiane przez mieszkanki warsztaty, które prowadzone są wedle autorskiego pomysłu, dopasowanego do ich potrzeb i oczekiwań.

„Akademia pięknych mam” została zorganizowana na terenie Domu już po raz trzeci. To wyjątkowe spotkania, podczas których mamy poznają tajniki naturalnej pielęgnacji swojego ciała i przekonują się na własnej skórze, że najlepsze kosmetyki są na wyciągnięcie ręki, bo w dostępnych warzywach i owocach. To tani i ekologiczny sposób na zachowanie urody i dobrego samopoczucia.

dzien-kobiet_002Zajęcia zaczęłyśmy od poznania historii, związanej z dbaniem o piękno, która za sprawą wybitnych władczyń i monarchiń rozpoczynała się już w starożytności. Ten wstęp miał uświadomić mamom, że od zarania dziejów kobiety próbowały poznać receptę na piękno i dbały o siebie przygotowując samodzielnie kosmetyki, które – jeśli wierzyć nadwornym kronikarzom – miały ogromną moc.

Uczestniczki zajęć poznały kilkanaście prostych przepisów na naturalne maseczki i kompresy, które dopasowałyśmy do potrzeb ich skóry.

dzien-kobiet_003Wykonałyśmy również wygładzający zabieg na dłonie, wykorzystując do tego jedynie dwa proste składniki. Matki były zachwycone efektem, szybkością i niskim kosztem tego działania. Przygotowałyśmy również wodę z miodem i cytryną, która ma zbawienny wpływ na cerę, a do tego jest szczególnie wskazana w panującym obecnie czasie przeziębień – wszystkim mieszkankom bardzo smakowała!

Każdorazowo w działania zaangażowane są również wolontariuszki naszej Fundacji, które opracowują scenariusz zabaw dla dzieci, pozostających pod ich opieką. Dziękujemy Oldze, Kasi i Basi za nieocenione wsparcie!

dzien-kobiet_004

Kolejne zajęcia z cyklu „Akademia pięknych mam” odbędą się w kwietniu w ramach projektu „Dbając o przyszłość dziecka”, który jest finansowany z środków Urzędu Miasta Opola.

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA