Kolędowy Zjazd Rodzin we wspomnieniach

zjazd_005Kolejny Zjazd zapisał się już na kartach historii naszego Ośrodka. W minioną niedzielę mieliśmy okazję ponownie spotkać się w Auli Seminarium i wspólnie świętować spotkanie rodzin adopcyjnych i zastępczych.

Zjazd rozpoczął się o godz. 15:00 Mszą Świętą, którą celebrował ks. bp Andrzej Czaja. Koncelebrę sprawował ks. Jerzy Dzierżanowski, Diecezjalny Duszpasterz Rodzin i Wiceprezes naszej Fundacji. Modlitewne spotkanie odbyło się w Kościele Akademicko-Seminaryjnym przy ul. Drzymały w Opolu i zgromadziło rzesze wiernych. O oprawę muzyczną Mszy Świętej zadbał Tomasz Fronia wraz z Krzysztofem Bilińskim oraz Malwiną Sędkowską, którym bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie. Oprawą liturgiczną zajęli się klerycy seminarium, którym również dziękujemy za pomoc.

Tuż po Eucharystii na wszystkich czekała już przygotowana Aula, w której tradycyjnie spotykamy się z rodzinami. Dorośli zajęli miejsce przy wspólnym stole, a dzieci od razu zwróciły uwagę na ulubioną „Krainę Prezentów”. Wkrótce na stołach pojawiło się domowe ciasto, kawa, herbata i nowe zabawki, z którymi z zapałem zapoznawały się dzieciaki.

To nie był jednak koniec atrakcji. Dzięki pomocy wolontariuszy udało się nam zorganizować trzy „kąciki” dla dzieci, podzielone tematycznie i dopasowane do maluchów w różnym wieku. Było miejsce dla najmłodszych, gdzie na puchatych kocykach i w otoczeniu pluszaków mogły się do woli bawić i rozrabiać. Przygotowaliśmy również specjalny punkt plastyczny, gdzie powstawały pejzaże inspirowane aktualną porą roku, którą podzieliliśmy na strefy dla starszych i młodszych dzieci. Do dyspozycji małych artystów były specjalne przybory i piankowe zestawy kreatywne, stanowiące doskonałe uzupełnienie powstałych dzieł. Uruchomiliśmy również miejsce, w którym buzie dzieci zamieniały się w postacie z ulubionych bajek i opowieści. Dzieci bawiły się doskonale i z dużym zaangażowaniem tworzyły, lepiły, rysowały, a wszystkie ich prace wieszaliśmy w mobilnej „Galerii Talentów”. Nasze radosne spotkanie zwieńczyło wspólne kolędowanie.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie wolontariuszkom naszej Fundacji: pani Benedykcie, Justynie, Patrycji, Sandrze, Oldze M. i Oldze S. oraz pani Dorocie Porowskiej wraz z jej grupą wolontariuszek z Publicznego Gimnazjum w Przyworach.

Dziękujemy również za przybycie na Mszę oraz nasze zjazdowe spotkanie kolędowe wszystkim rodzinom adopcyjnym i zastępczym oraz wszystkim Przyjaciołom dzieci! Było nam bardzo miło Państwa gościć! Do zobaczenia w Kamieniu Śląskim!

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA