Peregrynacja Krzyża Jerozolimskiego w Domu Matki i Dziecka

peregrynacja_001Dnia 25.11.2015 r. o godzinie 18.30 do wspólnoty Sióstr Elżbietanek przy Domu Matki i Dziecka przybył Krzyż Jerozolimski, peregrynujący po domach tego Zgromadzenia z okazji Roku Życia Konsekrowanego. Krzyż z relikwiami przywitały siostry, pracownicy i mieszkanki z dziećmi. W kaplicy wszyscy, modląc się dziesiątką różańca św. „Ukrzyżowanie Pana Jezusa”, powierzyli siebie i swoje sprawy Ukrzyżowanemu.

W czwartek 26 listopada ks. Jerzy Dzierżanowski odprawił Mszę św. o Krzyżu św. w intencji Zgromadzenia Sióstr Świętej Elżbiety, pracowników i mieszkanek DMiDz. Po Mszy św. udzielił błogosławieństwa Krzyżem Jerozolimskim, a następnie każdy ucałował Krzyż oddając mu cześć. W ciągu całego dnia każdy mógł indywidualnie adorować Krzyż.

Wieczorem o godz. 20.00 siostry oraz matki z dziećmi zebrały się w kaplicy, aby przy Krzyżu wspólnie modlić się, adorować, przepraszać, dziękować, uwielbiać Pana Jezusa, aby zawierzyć siebie, swoich bliskich, dobrodziejów, teraźniejszość i przyszłość Miłosiernemu Bogu.

W piątek 27.11.15r. po całym dniu osobistych modlitw, rozważań, rachunków sumienia, zamyśleń nad własnym życiem o godzinie 20.00 miało miejsce Nabożeństwo Adoracji Krzyża. W czasie Nabożeństwa siostry i mamy z dziećmi podchodziły do ołtarza i w chwili osobistej modlitwy, w ramionach Krzyża Jerozolimskiego, oddawały swoje życie i wszystkie trudne sprawy Zbawicielowi. Nabożeństwo zakończono Apelem Jasnogórskim.

W sobotę 28 listopada o godzinie 9.30 wszyscy zgromadzili się w kaplicy, aby podziękować za otrzymane łaski i z głęboką wdzięcznością w sercu pożegnać Krzyż Jerozolimski.

s. Anna Bonk

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA