Bierzmowanie w Domu Matki i Dziecka

bierzmowanie_007Gdy w marcu tego roku w ramach wizytacji biskupiej w gudzickiej parafii Matki Boskiej Fatimskiej ks. biskup Andrzej Czaja odwiedził też Dom Matki i Dziecka, mieszkanki zapytały go o możliwość przystąpienia do sakramentu bierzmowania. Porządkując w trakcie pobytu w placówce wszystkie swoje sprawy, postanowiły bowiem uporządkować też sprawy duchowe. Rozpoczął się więc cykl spotkań katechetycznych, które prowadził ks. Waldemar Musioł.

Po kilku miesiącach przygotowań wreszcie nadszedł wielki dzień. 16 grudnia w kaplicy Domu Matki i Dziecka o godz. 18:30 rozpoczęła się Msza św., w czasie której dwie mieszkanki przyjęły sakrament bierzmowania. Z delegacji ks. biskupa udzielał go ks. Waldemar. Mieszkanki wybrały piękne imiona: Róża – na wzór św. Róży z Limy, i Anna Maria – na wzór Babci i Matki Jezusa. Z okazji Roku Miłosierdzia otrzymały obrazki Jezusa Miłosiernego.

Wszystkie podopieczne dostały na pamiątkę tego wydarzenia „Drogi do nieba”, a dzieci – Szopki do poskładania razem z mamami. Po Mszy św. nowo bierzmowane wręczyły ks. Waldemarowi i Siostrom kwiaty w podziękowaniu za umożliwienie przystąpienia do tego sakramentu i przygotowanie duchowe.

Małgorzata Witt

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA