Pożegnanie lata – przyjęcie w Domu Matki i Dziecka

ciasto_004Ostatnim działaniem, realizowanym w ramach projektu „FIO” było przygotowanie przez mieszkanki Domu Matki i Dziecka rodzinnego przyjęcia na terenie placówki. Miało to być praktyczne wykorzystanie wiedzy, jaką nabyły w trakcie warsztatów. Spotkanie pomagali przygotować specjaliści i wolontariusze.

Przyjęcie nie mogłoby się obyć bez dekoracji – przy pomocy kolorowego papieru, ozdobnych dziurkaczy oraz kilkunastu balonów jadalnia zmieniła swój codzienny wygląd na bardziej odświętny, kolorowy i wesoły. Wszystkie dekoracje zostały własnoręcznie wykonane przez mamy i dzieci.

Po zawieszeniu części ozdób mamy zabrały się do pieczenia pysznej tarty jabłkowo-cynamonowej. Prosty przepis na to ciasto pozwolił każdej z mam włączyć się w przygotowania, a jednocześnie przekonać się, że pieczenie wcale nie musi być żmudną pracą dla wytrwałych i utalentowanych gospodyń. Kiedy tarta dopiekała się w piekarniku, wspólnie nakryliśmy do stołu, nie zapominając o serwetkach oraz upiększających dekoracjach.

Po chwili ciasto było gotowe i rozpoczęliśmy przyjęcie. Zgodnie ze wskazówkami specjalistów, po wspólnym posiłku dla dzieci przygotowano blok gier i zabaw, które prowadziły mamy. Było mnóstwo śmiechu i radości przy kalamburach czy „leśnych zagadkach”. Spotkanie trwało do późnego popołudnia i stanowiło wspaniałe pożegnanie odchodzącego lata.

Dzięki temu spotkaniu matki mogły przetrenować nowo zdobyte umiejętności i wspólnymi siłami przygotować przyjęcie, które będą mogły powtórzyć już w samodzielnym życiu z okazji urodzin dziecka bądź innej ważnej rodzinnej rocznicy.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Aktywizacja mieszkańców Domu Matki i Dziecka w Opolu-Grudzicach”, realizowanego przez zaprzyjaźnione z Fundacją Stowarzyszenie „Czas dla Rodziny”, który sfinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Sandra Narewska

sponsorzy2
logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA