Dom Matki i Dziecka w stadninie

stadnina_01Ostatniego dnia sierpnia mieszkańcy Domu Matki i Dziecka odwiedzili Ludowy Klub Jeździecki „Ostroga” w Opolu, aby dowiedzieć się więcej o koniach oraz pracy w stadninie. Spotkanie poprowadził doświadczony pracownik Klubu, który nie tylko pokazał nam jego rozległ teren, lecz również ciekawie opowiadał o niezwykłych zwierzętach, które go zamieszkują.

Mamy i dstadnina_2zieci mogły dowiedzieć się jak nazywa się umaszczenie koni, jaki jest klucz w doborze ich imion, dlaczego tarzają się w piasku i jak je po takiej „piaskowej kąpieli” wyszczotkować. Usłyszały również jak wygląda dieta koni i co w szczególności lubią jeść. Później obserwowały jak założyć uprząż i siodło i wraz z naszym przewodnikiem udały się do ujeżdżani. Tam, z asekuracją i pomocą pracowników Klubu, dzieci pojedynczo wsiadały na konia o imieniu Dąbek i odbywały małą przejażdżkę. Na jazdę skusiła się również jedna z mam, dla której był to pierwszy raz w siodle.

Spotkanie ze zwierzętami wywołało wiele radości zarówno u dzieci jak i mam, które nie potrafiły się rozstać z końmi – opuszczały stadninę zafascynowane, z obietnicą powtórnego spotkania przy najbliższej nadarzającej się okazji. Było to zupełnie nowe doświadczenie dla naszych beneficjentów, które zrobiło na nich ogromne wrażenie.

stadnina_3Wizyta w stadninie odbyła się w ramach projektu „Aktywizacja mieszkańców Domu Matki i Dziecka w Opolu-Grudzicach”, realizowanego przez zaprzyjaźnione z Fundacją Stowarzyszenie „Czas dla Rodziny”, który sfinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA