Jak zorganizować wymarzone przyjęcie? Warsztaty w Domu Matki i Dziecka

Urodziny-dziecka-3Jednym z działań, prowadzonych w ramach projektu aktywizacyjnego, realizowanego w Domu Matki i Dziecka, są warsztaty z mieszkankami, podnoszące ich kompetencje wychowawcze i rodzicielskie. 10 września odbyły się kolejne zajęcia z tego cyklu.

Spotkanie odbyło się w Domu Matki i Dziecka. Dla dzieci zorganizowano osobne zajęcia, które w domowej bawialni prowadziły nasze wolontariuszki. Maluchy bawiły się, malowały, śpiewały i rysowały, a w tym samym czasie mamy dowiadywały się jak zorganizować wymarzone przyjęcie. Rozmawialiśmy zarówno o organizacji zabawy urodzinowej dla dziecka jak i małego spotkania w rodzinnym gronie. Mieszkanki zostały zasypane pomysłami i inspiracjami, które na bieżąco omawiali prowadzący. Dowiedziały się jak zaplanować całe przedsięwzięcie – od wykonania zaproszeń metodą „hand-made”, po ustalenie menu, harmonogramu porządków i zorganizowania zabaw dla małych i dużych dzieci.

zajecia-plastyczne_01

Mamy bardzo entuzjastycznie podeszły do tematu i z dużym zainteresowaniem słuchały prowadzących. Żywo reagowały na kolejne propozycje i występowały ze swoimi własnymi pomysłami na rodzinne przyjęcie, które następnie weryfikowały wraz z prowadzącymi. W efekcie udało nam się wypracować wspólny „plan działań”, według którego bez większych nakładów finansowych oraz stresu można przygotować dziecku urodzinki bądź spotkanie w gronie rodzinnym.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Aktywizacja mieszkańców Domu Matki i Dziecka w Opolu-Grudzicach”, realizowanego przez zaprzyjaźnione z Fundacją Stowarzyszenie „Czas dla Rodziny”, który sfinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Sandra Narewska

sponsorzy2
logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA