Mieszkańcy Domu Matki i Dziecka na Górze Świętej Anny

gora_sw_anny_08Od zarania dziejów ludzie wybierali się na wędrówkę do miejsc świętych i Bogu poświęconych. Podejmowali trud dalekiej drogi, aby mieć czas na refleksję i wyciszenie się z dala od zgiełku świata. Pielgrzymi – bo o nich mowa – zanosili swoje intencje, prośby, ale również dziękczynienie, czyniąc każdą taką podróż wyjątkową, bo będącą kolejnym krokiem zbliżającym do Boga. Tradycja pielgrzymowania przetrwała do dziś. Na naszej opolskiej ziemi coroczną pielgrzymką jest Piesza Pielgrzymka Opolska, podczas której wierni wędrują z Opola do Częstochowy.

W tym roku trudu pielgrzymowania podjęła się siostra Marianna, dyrektor Domu Matki i Dziecka, która wyruszyła na pielgrzymkę do Częstochowy z Nysy. Podczas przystanku na nocleg na Górze Świętej Anny odwiedziły ją mieszkanki Domu wraz z dziećmi, które przyjechały z siostrą Anną i panem Zdzisławem, aby wesprzeć siostrę, lecz również wspólnie pomodlić się przed wizerunkiem babci pana Jezusa, św. Anny. Ta wizyta była nie tylko przyjemnym spotkaniem „w drodze”, lecz również nowym doświadczeniem dla matek i dzieci. Widząc ogrom szczęśliwych twarzy pielgrzymów mogły na własne oczy przekonać się, że podejmowany przez nich trud podróży niesie z sobą wiele dobra dla ducha, a zmęczenie fizyczne ustępuje bardzo szybko dając miejsce na nową energię do życia i działania.

Przy okazji mamy wraz z dziećmi poznały jedno z najpiękniejszych sanktuariów na terenie Opolszczyzny, odwiedziły słynny amfiteatr i spacerowały po urokliwych „Dróżkach Maryi”. Dzieci ucieszyły się porcją pysznych lodów, a mamy wspaniałymi widokami. Na zakończenie wizyty życzyły siostrze dobrej drogi i wróciły do Opola, a siostra – do dalszej wędrówki, którą ukończyła wraz z innymi pielgrzymami 22 sierpnia na Jasnej Górze w Częstochowie.

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA