“W świecie zwierząt i pradawnych stworów” z Domem Matki i Dziecka

swiat-zwierzat_03Lato i wakacje w pełni! To wspaniały czas, aby podróżować, zwiedzać i poznawać nowe miejsca i ich historię. Do każdego takiego wyjazdu warto się jednak przygotować! W związku z nadchodzącymi wyjazdami mieszkańców Domu, zorganizowaliśmy warsztaty tematyczne, w których wzięły udział mamy i dzieci z naszego Domu Matki i Dziecka.

swiat-zwierzat_01Pogoda nam dopisała, zatem zorganizowaliśmy zajęcia w ogrodzie Domu. Bawiliśmy się w odgadywanie nazw zwierząt, które po kolei pokazywaliśmy pozostałym uczestnikom, jak w popularnych „kalamburach”. Czytaliśmy wierszyki o zwierzętach, zarówno tych domowych jak i drapieżnych. Po tej części zajęć przyszedł czas na dinozaury! Dzieci i mamy dowiedziały się skąd wiemy o ich istnieniu, poznały ich podstawowe gatunki i z zaciekawieniem słuchały ciekawostek o prehistorswiat-zwierzat_02ycznym świecie.

Dzięki dynamicznej formie zajęć, wykorzystującej różne formy aktywności uczestników, udało nam się zaciekawić mieszkańców Domu i pobudzić w nich chęć do samodzielnego szukania informacji o zwierzętach i dinozaurach. Zdobyta wiedza przyda się jeszcze przed wyjazdem, gdyż przed nami warsztaty, na których będziemy budować ekologiczną instalację, wyobrażającą wybranego prehistorycznego stwora.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu pt.: „Aktywizacja mieszkańców Domu Matki i Dziecka w Opolu-Grudzicach”, który jest realizowany przez zaprzyjaźnione z Fundacją Stowarzyszenie „Czas dla Rodziny”. Projekt trwa od czerwca do września 2015 roku i jest sfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Sandra Narewska

sponsorzy

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA