Mamy i dzieci w JuraParku w Krasiejowie

dinozaury_0122 sierpnia był dla mieszkańców Domu Matki i Dziecka bardzo wyjątkowym i wyczekiwanym dniem. Po dwóch spotkaniach warsztatowych przygotowujących mamy i dzieci do spotkania z dinozaurami w końcu udało nam się je odwiedzić w „JuraParku” w Krasiejowie!

Aby zachować „wakacyjną” atmosferę, w podróż do Krasiejowa udaliśmy się pociągiem. Przejazd trwał nieco ponad 20 minut i po krótkim spacerze z dworca w kierunku parku byliśmy już na miejscu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Prehistorycznym Oceanarium, gdzie dzięki specjalnym okularom, mogliśmy podziwiać wymarłe już gatunki ryb w jakości 3D. Następnie udaliśmy się na przystanek, spod którego odjeżdżała specjalna kolejka, zabierająca zwiedzających do Tunelu Czasu. Podczas jazdy kolejką ponownie nałożyliśmy okulary i oglądaliśmy piękny film o powstaniu świata – efekty dźwiękowe robiły wrażenie i na dużych i na małych! Po skończonej jeździe przyszedł czas na dłuższy spacer, podczas którego stanęliśmy oko w oko z dinozaurami! Ścieżka edukacyjna, jaką szliśmy, miała długość 1500 m, a wzdłuż niej rozmieszczone były rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości! Mogliśmy obejrzeć prawie 70 gatunków tym – w około 200 modeli dinozaurów, co czyni „JuraPark” Krasiejów największym tego typu obiektem w Europie! Wśród trasy rozmieszczono również wiele plansz i fotografii, zatem mieliśmy możliwość na bieżąco uzupełniać wiedzę o prehistorii i jej mieszkańcach. Odwiedziliśmy również Pawilon Paleontologiczny, a w nim obejrzeliśmy wystawę „Świat Opolskiego Dinozaura”. Po przejściu ścieżki edukacyjnej zrobiliśmy sobie małą przerwę i przy ciepłym rosole i kanapkach odzyskaliśmy część sił. Szybka regeneracja była konieczna, bowiem czekał na nas jeszcze wielki plac zabaw oraz park rozrywki! Dzieci z radością korzystały z dostępnych atrakcji: jeździły na karuzelach, skakały w basenie z kolorowymi piłeczkami i na trampolinie. Niestety, na godzinę przed odjazdem świetną zabawę przerwał deszcz. Schroniliśmy się przy stanowiskach gastronomicznych, gdzie rozstawiona była scena, miała się bowiem rozpocząć „Biesiada Jurajska”. Mamy i dzieci zjadły lody i z zainteresowaniem oglądały występy na scenie. O określonej godzinie zebraliśmy się na pociąg powrotny. W drodze dzieci wspominały dopiero co przeżyte emocje i dzieliły je z mamami i innymi podróżnymi. Wszyscy z ogromnym uśmiechem wrócili do Domu. Wycieczkę, pomimo odrobiny deszczu, uważamy za bardzo udaną i cieszymy się, że mogliśmy zorganizować mieszkańcom Domu Matki i Dziecka taki wspaniały wyjazd!

Wyjazd do „JuraParku” w Krasiejowie odbył się w ramach projektu „Aktywizacja mieszkańców Domu Matki i Dziecka w Opolu-Grudzicach” realizowanego przez zaprzyjaźnione z naszą Fundacją Stowarzyszenie „Czas dla Rodziny”, który sfinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Sandra Narewska

sponsorzy2
logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA