Rodzinny dzień w Domecku

rodzinny-dzien-domecko_06Jedna z czerwcowych sobót była w Rodzinnym Domu Dziecka bardzo szczególna. Odbyło się w nim spotkanie integracyjne dla wszystkich, którzy chcieli bliżej poznać zasady funkcjonowania Domu oraz poznać rodzinę mieszkającą na miejscu. Była to również okazja do spotkania grupy wsparcia dla rodziców, które wzmocniło i pokrzepiło. Piękna słoneczna pogoda zachęciła do przebywania w przydomowym ogrodzie i spędzenia miło dnia na świeżym powietrzu.

rodzinny-dzien-domecko_02Wśród przybyłych gości byli dyrektorzy: MOPR-u oraz miejscowej szkoły podstawowej, nauczyciele, sąsiedzi, biskup Paweł Stobrawa, posłanka sejmu RP Janina Okrągły, proboszcz z lokalnej parafii oraz pracownicy, wolontariusze i przyjaciele naszej Fundacji. Dla dzieci zostały zorganizowane gry i zabawy, dzięki czemu mogły w pełni skorzystać z niesamowitej (już niemal wakacyjnej!) pogody.

Dla dorosłych zostało zorganizowane miejsce, gdzie mogli w spokoju porozmawiać przy poczęstunku przygotowanym przez gospodarzy.

rodzinny-dzien-domecko_01rodzinny-dzien-domecko_03Punktem kulminacyjnym spotkania było wspólne krojenie tortu, upieczonego specjalnie na tę okazję. Na uwagę zasługiwał jego wygląd – na wierzchu został odtworzony rysunek jednego z dzieci zamieszkujących Rodzinny Dom Dziecka. Piękna wizja ukazuje dom w sercu – co oznacza, jest on miejscem otoczonym wielką miłością.

Podczas spotkania była możliwość obejrzenia Rodzinnego Domu Dziecka od środka oraz posłuchania o tym jak wygląda codzienność tak licznej rodziny. Państwo Zapałowie troszczyli się o każdego dużego i małego gościa, dbając o dobrą i miłą atmosferę.

Był to również czas spotkania wolontariuszy naszej Fundacji, którzy nie tylko pomagali przy organizacji, lecz również mogli się spotkać i zintegrować. Przy okazji omówili też plany działań w Fundacji na czas wakacyjny i przedstawili wstępne pomysły na jesień. Spotkanie zaowocowało wieloma świetnymi propozycjami, które z dużą pewnością zrealizujemy w przyszłości!

Pozostaje zatem mieć nadzieję na kolejne tak miłe spotkania w przyszłości!

rodzinny-dzien-domecko_04

Sandra Bielska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA