Mieszkańcy Domu Matki i Dziecka w ZOO

zoo-2015_004W Domu Matki i Dziecka tegoroczny 26 maja był świętowany szczególnie. Tego dnia, w święto Matki, dla wszystkich chętnych mieszkańców Domu, zorganizowano wyjście do jednej z największych atrakcji naszego miasta – Ogrodu Zoologicznego.

Wycieczkę zaplanowaliśmy biorąc pod uwagę godziny karmienia zwierząt, jakie ZOO udostępnia na swojej stronie internetowej. Naszym pierwszym przystankiem była zagroda goryla, którego o 13:00 przyszedł nakarmić pracownik Ogrodu. Dzieci z radością obserwowały cały ten proces i wyliczały co i w jakich ilościach zjadł. Były to pokrojone owoce i warzywa, które dzieci, mając na uwadze imponującą posturę goryla, obiecały od tej pory zjadać z jeszcze większym zapałem.

Po Ogrodzie poruszaliśmy się zgodnie z kierunkiem zwiedzania, czasem jednak zbaczaliśmy ze ścieżki, aby uważniej przyjrzeć się poszczególnym okazom zwierząt. Podobnie jak w ubiegłym roku i tym razem jednym z najbardziej interesujących przypadków okazał się być mrówkojad, którego ciekawą fizjonomię analizowali wszyscy mali i duzi uczestnicy wycieczki. Zachwycił również pokaz możliwości uchatek, które jak zwykle nie zawiodły i pokazały swoją zwinność i niesamowitą kondycję.

Podczas wycieczki zrobiliśmy również mały przystanek, aby zregenerować się przy smakowitych gofrach. Część osób spośród naszej grupy po raz pierwszy odwiedzało tego typu miejsce, więc wizyta dostarczała wielu pozytywnych emocji. Cieszymy się, że mimo kapryśnej aury udało nam się tak wiele zobaczyć i przeżyć. Dziękujemy Dyrekcji Ogrodu Zoologicznego za umożliwienie nam bezpłatnego wejścia do ZOO i wszystkim mamom, raz jeszcze, składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta!

Sandra Bielska

 
logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA