„Dłonie naszą wizytówką” – zajęcia w Domu Matki i Dziecka

dlonie_001Zbliżająca się wielkimi krokami wiosna mobilizuje nas do pozytywnego działania. Chcemy jak najwięcej wokół nas odświeżyć, by zacząć wiele spraw od początku i z nowym zapałem. To dobry moment na zmiany i zadbanie o siebie. W Domu Matki i Dziecka również rozpoczął się ten czas.

We wtorek,  14 kwietnia, odbyły się zajęcia dla matek o wiele mówiącej nazwie „Dłonie naszą wizytówką”. Zajęcia rozpoczęłyśmy od udzielenia odpowiedzi na kilka prostych pytań typu: czy lubię swoje dłonie? Jak o nie dbam? Rozmawiałyśmy o tym jak zadbać o dłonie za sprawą domowych sposobów, które nie dość, że są naturalne to jeszcze dostępne dla każdej z nas. Wspólnie wykonałyśmy peeling cukrowy, który natychmiast wypróbowała jedna z mam – i to z powodzeniem! Tym samym wykazałyśmy, że niekoniecznie trzeba wydawać dużą sumę pieniędzy, aby poczuć się pewnie i atrakcyjnie.

Dłonie i to, jak o nie dbamy, były jedynie pretekstem do pogłębionej dyskusji na temat piękna. Dzięki kilku prostym zadaniom mamy mogły nie tylko zastanowić się nad tym co w ich życiu jest piękne, lecz również odkryć piękno, które mieszka w każdej z nich. To było bardzo inspirujące spotkanie, a przede wszystkim chwila wytchnienia dla mam, które skupione na swoich pociechach często nie są w stanie wygospodarować czasu tylko dla siebie. Ważnym jest aby pamiętać iż czas wolny i odpoczywanie jest równie ważny jak praca, ponieważ daje nam poczucie równowagi życiowej. Należy jednak pamiętać, aby nasz wypoczynek dawał nam nie tylko regenerację fizyczną, lecz również psychiczną, wzmacniał nas i napędzał do dalszych działań.

W czasie, gdy mamy pracowały nad pojęciem piękna i dowiadywały się jak o siebie zadbać (i jak dobrze można się przy tym poczuć!) dzieci miały osobne zajęcia w świetlicy, których motywem przewodnim była wizyta w zoo. Dzięki zaangażowaniu oraz kreatywności naszych wolontariuszek, maluchy z Domu Matki i Dziecka miały wspaniały i wypełniony zabawą czas.

Serdecznie dziękujemy Naszym wolontariuszkom: Patrycji, Marcie i Justynie za pomoc oraz wsparcie w przygotowaniu tych zajęć!

Sandra Bielska

 
logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA