Obchody Dnia Świętości Życia

dzien-swietosci_00725 marca 2015 w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeżywaliśmy Dzień Świętości Życia. Diecezjalne Obchody miały miejsce w parafii św. Jacka w Opolu – Kolonii Gosławickiej. O godz. 18:30 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, którą celebrował ks. Biskup Andrzej Czaja.

W homilii ksiądz biskup m.in. o ogromnej odwadze i sile Maryi, która wypowiadając „oto ja Służebnica Pańska” zgodziła się na to, by w jej łonie powstało życie – życie, które miało w przyszłości dać Życie Wieczne. Biskup podkreślał, iż musimy chronić życie ludzkie, ponieważ pochodzi ono od Boga. Tym samym ma w sobie cząstkę jego świętości i nie godzi się podnosić na nie ręki.

W trakcie Mszy chętni wierni mogli przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przez kolejne 9 miesięcy zobowiązali się modlić się za dziecko, którego imię zna tylko Bóg. Specjalna modlitwa wraz z rozważeniem jednej Tajemnicy Różańca może być wzmocniona postem oraz innym dobrowolnym zobowiązaniem. Przyrzeczenie składały zarówno osoby młode, jak i w sile wieku i starsze oraz całe rodziny. To piękny przykład chrześcijańskiej miłości do bliźniego, którą okazywać winniśmy zawsze, w każdym wieku. Po złożeniu zobowiązania biskup podziękował wszystkim obecnym za podjęty trud i wyzwanie.

Msza była szczególna. Modlitwę wiernych odczytało małżeństwo, zaś dary na ręce biskupa złożyła rodzina. W kościele obecnych było wielu rodziców, którzy wraz z pociechami, w ten szczególny dzień przybyli by modlić się o ochronę życia innych, oraz o siłę dla osób, które życia bronią każdego dnia.

Po Mszy Świętej, w salce parafialnej, odbyła się projekcja reportażu „Dzieci z górnej półki Pana Boga” autorstwa Sylwii Nieckarz. W kościele można było również oglądać wystawę prac opolskich przedszkolaków, które wykonały rysunki Matki Boskiej Opolskiej. Po raz pierwszy prace zostały zaprezentowane podczas „Opolskiego Pleneru z Mateczką”, który odbył się 21 czerwca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia „Czas dla Rodziny”.

Sandra Bielska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA