Relacja ze Zjazdu

zjazd-zimowy_001Druga niedziela stycznia już od kilku lat oznacza spotkanie na Zjeździe Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych i Przyjaciół Dzieci Adoptowanych. Jak co roku, zimową porą, zgromadziliśmy się na wspólnej Mszy Świętej oraz w Auli Seminarium.

Naszą wspólną Eucharystię rozpoczęliśmy o godz. 14:00 w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej w Opolu. Mszę Świętą celebrował ks. bp Rudolf Pierskała. Był to szczególny dzień dla księdza biskupa, ponieważ obchodził on pierwszą rocznicę swoich święceń biskupich. O oprawę muzyczną zadbał nasz fundacyjny kolega Tomasz Fronia oraz chór kameralny pod przewodnictwem Pana Mariana Bilińskiego.

W homilii ks. Bp mówił o szczególnej wartości rodziny i radości, jaką dają dzieci. Ze szczególną uwagą zwracał się również do najmłodszych uczestników Eucharystii. W organizację Mszy zaangażowało się wiele naszych rodzin, dzięki czemu odczuć można było nie tylko atmosferę święta, lecz również bliskości, ciepła i kameralności.

zjazd-zimowy_002Pokrzepieni Słowem Bożym udaliśmy się do Auli Seminarium, gdzie – jak co roku – na dzieciaki czekała Kraina Prezentów, a na dorosłych – gorąca kawa. Dzięki obecności pana Oriana oraz wolontariuszek naszej Fundacji, dzieci prędko rozpoczęły wspólną zabawę i występy. Były gry ruchowe, giełda młodych talentów i mnóstwo zabawy! Później przyszedł czas na wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie gitary. Wsparli nas przy tym członkowie grupy „Pro-life”.

Nasze spotkanie zakończyliśmy około godziny 18:00. Pozostały po nim miłe wspomnienia i obietnica spotkania – już latem – na kolejnym Zjeździe!

Sandra Bielska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA