Mikołaj odwiedził Dom Matki i Dziecka

mikolaj_02Grudzień to szczególny miesiąc w roku. To czas, kiedy nie boimy się marzyć i śmiało dajemy się ponieść fantazji. 6 grudnia dzieci wypatrują na niebie sań świętego Mikołaja. W Domu Matki i Dziecka nie było inaczej! Mikołaj i tym razem nie zawiódł i odwiedził mieszkańców Domu Matki i Dziecka, gdzie był bardzo oczekiwany przez najmłodszych.

Mikołaj odwiedził Dom w towarzystwie specjalnego pomocnika oraz aniołka. Dzieci czekały na tego niezwykłego gościa wraz z mamami w bawialni. W końcu przybył, niosąc z sobą torbę pełną prezentów! mikolaj_01Upominki otrzymali wszyscy mieszkańcy Domu. Matki otrzymały środki czystości dla siebie i dzieci oraz słodycze, a dzieci – słodycze, kolorowanki, kredki, pisaki. Żeby dostać prezent, mamy musiały się szczególnie postarać: zaśpiewały piosenkę i recytowały wiersze. Wysiłek się jednak opłacił, a piękne prezenty dały dużo radości. Przy pożegnaniu Mikołaj przybijał “piątki” i “żółwiki” i obiecał pojawić się za rok!

mikolaj_03

Nikt się zatem nie spodziewał, że jeszcze tego samego wieczoru zajrzy do Domu kolejny Mikołaj! Dzieci były przeszczęśliwe! Drugi Mikołaj przygotował dla każdego dziecka prezent – słodycze, puzzle, kolorowanki, przybory szkolne (kredki, pisaki, farbki). Przybył wraz z elfem, który zachęcał do wspólnych gier i zabaw. Było też wspólne śpiewanie kolęd, które wprowadziły przyjemny, domowy nastrój w oczekiwaniu na przyjście Dzieciątka Jezus.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego spotkania. Radość na twarzach dzieci i mam jest dla nas bezcenna.

Sandra Bielska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA