Zaproszenie na Jubileusze Małżeńskie 2014

jubileuszWe wrześniu Biskup Opolski zaprasza tegorocznych Srebrnych i Złotych Jubilatów Małżeńskich na modlitewne dziękczynienie za dar małżeńskiej miłości. Srebrni Małżonkowie wraz z najbliższymi zaproszeni są do Opola w niedzielę 7 września na godz. 14.00 do kościoła seminaryjno-akademickiego pw. św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Drzymały 1. Małżonkowie obchodzący Złote Gody spotkają się w tym miejscu tydzień później, w niedzielę 14 września o tej samej porze.

W liście skierowanym do Jubilatów Ksiądz Biskup napisał:

We wzruszającym testamencie Jezusa, wygłoszonym do apostołów podczas ostatniej wieczerzy przed męką, zwraca uwagę jedno bardzo ważne zdanie: Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, że jesteście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali (J 13.34-35). Szczególną przestrzenią, w której posłuszeństwo względem przykazania miłości wzajemnej może zostać zrealizowane najpełniej, jest stan małżeński. Wstępując przed laty w sakrament małżeński, wybraliście, można powiedzieć, najwłaściwszy sposób zrealizowania testamentu Pana Jezusa. I cieszcie się z tego, bo to wielka łaska.

Jesteście autentycznymi świadkami obecności i działania Boga w Waszym małżeństwie. Samo wypełnienie przysięgi małżeńskiej wyrażające się w codziennej miłości, wierności, uczciwości, byciu ze sobą na zawsze, w każdej sytuacji bez całkowitego zawierzenia Bogu to zadanie trudne do zrealizowania. Rocznica waszego ślubu jest świętem. Jest to okazja do uroczystego odnowienia przymierza z Bogiem, uświadomienia sobie, jak potężnym potencjałem się dysponuje, jak wielki ma się zasób wsparcia i pomocy, jak wspaniałego ma się Doradcę.

(…) Wasz Jubileusz przeżywany w łączności z Jezusem Eucharystycznym jest też świadectwem mocy i mądrości w pełnym przeżywaniu sakramentu małżeństwa. Niech Dobry Bóg błogosławi na dalsze lata życia i niech Wasza miłość przyczynia się do budowania prawdziwego domowego Kościoła.
logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA