I już po Letnim Zjeździe!

Czas leci nieubłaganie! Dopiero co przygotowywaliśmy się na kolejne czerwcowe spotkanie w Kamieniu Śląskim, a tymczasem nasz Zjazd stał się już wspomnieniem. Dodać jednak trzeba, że bardzo miłym i ciepłym! 22 czerwca ponownie spotkaliśmy się w Kamieniu Śląskim na Zjeździe Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych oraz Przyjaciół Dzieci Adoptowanych. Nasze uroczyste spotkanie rozpoczęło się od Mszy Św. odprawionej przez księdza Jerzego Dzierżanowskiego w kościele parafialnym, po której odbył się piknik przy Sanktuarium Św. Jacka.

Jak co roku ksiądz Jerzy w czasie Mszy Św. swoją uwagę skierował na dzieci, które tłumnie zgromadzone wokół ołtarza chętnie odpowiadały na jego pytania. Tym razem tematem głównym była droga do nieba, na której, jak dowiedziały się dzieci, można spotkać wiele znaków – podobnych tym, które mijamy na drodze!

Po Mszy Świętej i specjalnym błogosławieństwie zaprosiliśmy wszystkich na festyn rodzinny, który tradycyjnie organizowany jest w malowniczej części Sanktuarium, gdzie wśród zieleni czekały już na rodziny specjalnie przygotowane miejsca zabaw. Na dzieciaki czekała „Przedszkolandia”, gdzie maluchy mogły się bezpiecznie bawić, a także „Mały Plastyk”, gdzie zapraszaliśmy do dzielenia się swoim talentem i tych małych i tych dużych. Wizażystka, Pani Ania Malik wyczarowała na buziach motywy bajkowe i zwierzęce, dając przy tym wiele radości (co potwierdzały zadowolone miny poszczególnych „piratów” i „motylków”). Zupełną nowością na naszym Zjeździe była gra terenowa o tytule „Skarb Piratów”. Jak sama nazwa wskazuje, celem zabawy było zdobycie skarbu, do którego wiodły specjalnie przygotowane stacje, na których dzieci wykonywały zadania. Musiały przejść „chrzest bojowy”, a także wykonać swój statek w „stoczni”. Było również spotkanie z „Mądralińską Ośmiornicą”, która w zamian za wskazanie dalszego kierunku podróży zadawała podchwytliwe zagadki – jednak i z tym dzieci poradziły sobie doskonale! Dalszym etapem drogi były zajęcia ruchowe – z pomocą wolontariuszy mali odkrywcy odtańczyli „pirackie tańce” oraz posłuchali pouczającej bajki o „Piracie Brudnouchym”. Nagrodą za wytrwałość było zdobycie skrzyni, w której czekał upragniony Skarb. Zabawa była przednia i na pewno będziemy kontynuować pomysł gry terenowej w przyszłym roku!

Wspaniała pogoda sprzyjała spędzaniu czasu na świeżym powietrzu oraz zawodom sportowym, w ramach których odbył się II Rodzinny Bieg o Kamień Śląski. Rywalizacja na trasie biegu była bardzo wyrównana, a wszystkie startujące rodziny dopingowali pozostali uczestnicy oraz nasz prowadzący – Pan Piotr Orian. Nagrody – specjalnie przygotowane statuetki – cieszyły oko i będą stanowić doskonałą pamiątkę z Letniego Zjazdu.

Wspólne piknikowanie w sympatycznej atmosferze trwało do późnego popołudnia. Miły klimat naszego spotkania zawdzięczamy wszystkim uczestnikom, małym i dużym, a szczególnie tym, którzy tak chętnie służyli pomocą w organizacji naszego zjazdu oraz nieodpłatnie przekazali produkty żywnościowe i dary rzeczowe.

Wszystkim składamy serdeczne podziękowania.

Do zobaczenia na Zjeździe Kolędowym!

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA