Dom Matki i Dziecka

Konkurs “Niepozorny 1%”

Gorąco zachęcamy do oddania głosu na naszą Fundację w konkursie „NIEPOZORNY 1%”. Tym razem w potrzebie jest nasz Dom Matki i Dziecka. W „starym pawilonie” ciągle łatamy dziury w dachu, a wilgoć przenika wszystkie ściany.

Głosując na Fundację pomożesz nam w akcji

„CEGIEŁKA PO CEGIEŁCE BUDUJEMY NASZ DOM”

Wystarczy nacisnąć “Lubię to!” na stronie: http://www.1procent.24opole.pl  

Dzień Kobiet w Domu Matki i Dziecka! Zajęcia aktywizacyjne dla mam

Tegoroczny Dzień Kobiet miał w Domu Matki i Dziecka ciekawą oprawę. Mieszkanki spotkały się na drugich warsztatach z zakresu naturalnej pielęgnacji, które są częścią mojego autorskiego cyklu „Akademia Pięknych Mam”. Tematem przewodnim była troska o skórę twarzy. (więcej…)

Serdecznie dziękujemy

Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny z Warszawy poprzez docieranie do ludzi dobrej woli pozyskało i przekazało 13.5 tyś zł. na wsparcie Domu Matki i Dziecka w Opolu.

W imieniu zespołu i podopiecznych Domu Matki i Dziecka w Opolu serdecznie dziękuję za okazane wsparcie. Otrzymane środki przeznaczymy na remont drugiego budynku, aby jeszcze lepiej wspierać potrzebujące kobiety i ich dzieci. Dziękuję za dar serca dla tych, których w życiu spotkało wiele cierpienia. Niech Dobry Bóg wynagrodzi okazaną hojność! (więcej…)

Robimy własny piasek księżycowy! Zajęcia integracyjno-edukacyjne w Domu Matki i Dziecka

Ostatni dzień lutego był bardzo inspirujący dla mieszkańców Domu Matki i Dziecka. Podczas zajęć integracyjno-edukacyjnych dowiedzieli się jak stworzyć domowej roboty piasek księżycowy do nauki i zabawy!

Ciastolina, piasek kinetyczny, masa solna, czy nawet znana od lat plastelina, stanowią niesamowite narzędzia do pobudzania dziecięcej wyobraźni i jednocześnie do stymulowania pracy obu półkul mózgowych. Na zajęciach mamy dowiedziały się, że poprzez lepienie dziecko ćwiczy sprawność ruchową palców i dłoni, co stanowi ważny aspekt jego rozwoju – uczy się chwytać różne przedmioty, doskonali umiejętność napinania i rozluźniania mięśni, a także ćwiczy ruchy nadgarstka, przedramienia i ramienia. (więcej…)

Walentynkowe prezenty od dzieci i rodziców z Niepublicznego Przedszkola „Przed-Szkółka” w Opolu

Tegoroczne Walentynki były szczególne dla mieszkańców Domu Matki i Dziecka, którym Niepubliczne Przedszkole „Przed-Szkółka” zrobiło ogromną niespodziankę! W Przedszkolu zorganizowano akcję „Walentynkowy Dar Serca”, w czasie której rodzice i dzieci zbierali pampersy, chusteczki nawilżane, kremy do pielęgnacji niemowląt, kosmetyki i środki higieny dla dzieci z naszej placówki. (więcej…)

Pokochaj siebie! Zajęcia aktywizacyjne w Domu Matki i Dziecka

14 lutego 2017 roku rozpoczął się cykl zajęć aktywizacyjnych dla matek z zakresu metod naturalnej pielęgnacji i domowych sposobów dbania o urodę. Są to spotkania, na których matki mają okazję dowiedzieć się jak można dbać o swój wygląd nie wydając przy tym fortuny, a przy tym czuć się pewnie w swoim ciele. (więcej…)


Facebook Twitter Google+ YouTube
© Diecezjalna Fundacja Ochrony ŻyciaProjekt i realizacja: VIP4u Zarządzanie treścią: PROBETA