Dom Matki i Dziecka

Wsparcie samotnych matek i ich rodzin z terenu miasta Opola – nowy projekt w Domu Matki i Dziecka

Nasz Dom Matki i Dziecka wspiera swoje mieszkanki w trakcie pobytu, ale również bardzo im pomaga w procesie usamodzielniania się i odnalezienia na nowo w społeczeństwie. Często otrzymujemy również prośby o pomoc od innych mieszkanek Opola samotnie wychowujących dzieci, które ze względu na nagłą kryzysową sytuację rodzinną potrzebują doraźnej pomocy rzeczowo-żywnościowej. W związku z tym postanowiliśmy napisać projekt, który mógłby objąć wsparciem samotne matki w obu tych przypadkach – udało nam się otrzymać dotację! (więcej…)

Życzenia świąteczne

„Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną, kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci, zapala w sercach wierzących nadzieję i radość.”

Św. Jan Paweł II

. . .

Drodzy Przyjaciele!

Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy, pragniemy złożyć Wam i Waszym bliskim najserdeczniejsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was dobrym zdrowiem, radością i siłą do podejmowania stających każdego dnia nowych zadań; niech umacnia wiarę, nadzieję i miłość, których tak bardzo potrzebuje współczesny świat.

Błogosławionych Świąt!

Zarząd i pracownicy Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia

Dzień Piękności w Domu Matki i Dziecka

Dzień Kobiet w Domu Matki i Dziecka był świętowany w tym roku bardzo szczególnie dzięki naszej byłej mieszkance – obecnie studentce pedagogiki, która zorganizowała dla pań niesamowite popołudnie pełne atrakcji.

Każda z mam miała okazję skorzystać z totalnej metamorfozy! Do dyspozycji były dwie fryzjerki, które nie tylko ostrzygły, ale również ufarbowały włosy i wymodelowały paniom modne fryzury. Dla wszystkich chętnych były również maseczki rewitalizujące na bazie glinki, które nie tylko ukoiły skórę, ale również pomogły się zrelaksować w trakcie zabiegów fryzjerskich. (więcej…)

Zakończenie cyklu „Akademia pięknych mam” w Domu Matki i Dziecka

21 marca odbyły się ostatnie warsztaty z cyklu „Akademia pięknych mam”, które stanowią autorski projekt aktywizacyjny dedykowany mieszkankom naszego Domu Matki i Dziecka. Spotkanie dotyczyło tajników makijażu oraz sposobów pielęgnacji włosów domowymi sposobami. Była również niespodzianka – zestaw kosmetyków ufundowanych przez firmę Eveline! (więcej…)

Konkurs “Niepozorny 1%”

Gorąco zachęcamy do oddania głosu na naszą Fundację w konkursie „NIEPOZORNY 1%”. Tym razem w potrzebie jest nasz Dom Matki i Dziecka. W „starym pawilonie” ciągle łatamy dziury w dachu, a wilgoć przenika wszystkie ściany.

Głosując na Fundację pomożesz nam w akcji

„CEGIEŁKA PO CEGIEŁCE BUDUJEMY NASZ DOM”

Wystarczy nacisnąć “Lubię to!” na stronie: http://www.1procent.24opole.pl  

Dzień Kobiet w Domu Matki i Dziecka! Zajęcia aktywizacyjne dla mam

Tegoroczny Dzień Kobiet miał w Domu Matki i Dziecka ciekawą oprawę. Mieszkanki spotkały się na drugich warsztatach z zakresu naturalnej pielęgnacji, które są częścią mojego autorskiego cyklu „Akademia Pięknych Mam”. Tematem przewodnim była troska o skórę twarzy. (więcej…)


Facebook Twitter Google+ YouTube
© Diecezjalna Fundacja Ochrony ŻyciaProjekt i realizacja: VIP4u Zarządzanie treścią: PROBETA